Pamuk Prim Desteği Listeleri Asıldı

İncirliova Ziraat Odası, 2018 yılı pamuk prim desteği listelerinin askıya çıktığını duyurdu. 20 Mayıs 2019 tarihine kadar askıda kalacak olan listeden çiftçiler isimlerini kontrol edebilecekler.  Ziraat Odaları Prim Rakamlarından Rahatsız! Türkiye’deki bir çok Ziraat Odası yaptığı basın açıklamasıyla pamuk için yapılan prim desteğini eleştirdi. Yapılan son açıklamada pamuk destek priminin 80 kuruştan 1 liraya yükseltilmesini..

Pamuk Prim Desteği Listeleri Asıldı
Tarih : Okunma : 141 views Yorum Yap

İncirliova Ziraat Odası, 2018 yılı pamuk prim desteği listelerinin askıya çıktığını duyurdu. 20 Mayıs 2019 tarihine kadar askıda kalacak olan listeden çiftçiler isimlerini kontrol edebilecekler. 

Ziraat Odaları Prim Rakamlarından Rahatsız!

Türkiye’deki bir çok Ziraat Odası yaptığı basın açıklamasıyla pamuk için yapılan prim desteğini eleştirdi. Yapılan son açıklamada pamuk destek priminin 80 kuruştan 1 liraya yükseltilmesini isteyen Ziraat Odaları, bunun yapılmaması durumunda ise dönüm başına 500 kilogram olan desteğin 600-700 kilograma çıkarılmasını istiyorlar. Pamuğun dünya ticaretinde çok önemli yere sahip olduğunu vurgulayan çiftçiler ise bir çok sektöre hizmet veren pamuğa ve çiftçiye sahip çıkılmasını istiyor.