Çerçioğlu Hakkında Yakalama Kararı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hakkında yakalama kararı verildi. İhaleye fesat karıştırma, evrakta sahtecilik gibi suçlarla yargılandığı duruşmaya sağlık sorunlarını gerekçe göstererek katılmayan Çerçioğlu’nun mazeretini kabul etmeyen mahkeme heyeti, yakalama kararı verdi. 17 sanığın yargılandığı duruşmada aralarında FETÖ sanığı Erkan Karaaslan ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’da bulunuyor. Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde..

Çerçioğlu Hakkında Yakalama Kararı
Tarih : Okunma : 356 views Yorum Yap

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hakkında yakalama kararı verildi. İhaleye fesat karıştırma, evrakta sahtecilik gibi suçlarla yargılandığı duruşmaya sağlık sorunlarını gerekçe göstererek katılmayan Çerçioğlu’nun mazeretini kabul etmeyen mahkeme heyeti, yakalama kararı verdi. 17 sanığın yargılandığı duruşmada aralarında FETÖ sanığı Erkan Karaaslan ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’da bulunuyor.

Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada bazı tutuksuz sanıklar ve taraf avukatları hazır bulunurken, hakkında FETÖ soruşturması yürütülen Karaaslan ilk kez mahkemede yerini aldı.

Duruşma savcısı Özlem Çerçioğlu’nun tüm mahkemeler için sağlık sorunu mazereti sunduğu ve bu sebeple mahkemeye gelmekten kaçtığını, bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesini istedi.

FETÖ sanığı olan Erkan Karaaslan ise sağlık sorunları sebebiyle ifadesini bir sonraki mahkemede vermek istediğini belirtirken, “Bakanlar ve 14 Mart’ta beni cezaevinde ziyaret eden Serhan Seyhan tarafından yoğun baskı altındayım. Ekrem İmamoğlu ve Özlem Çerçioğlu’nu satmam isteniyor.” ifadelerini kullandı.