Yıldızdoğan: “İş bilmezliğin daniskası!”

İncirliova Belediyesi tarafından işten çıkartılan işçiler bugün sabah saatlerinde Belediye binası önünde basın açıklaması yaptılar. İşten çıkarılma sebebi olarak gösterilen “29 nolu kod” konusuna yetkililerin açıklama getirmeleri istenirken, anlaşmaları ve konuyu uzatmamaları konusunda daha önceden uyarıldıklarını dile getirdiler. Basın açıklamasında konuşan Enver Süel, “Engelli olduğum halde, şantiyede temizlik işlerine gönderildim. Sözlü olarak vidanjör, temizlikte ve..

Yıldızdoğan: “İş bilmezliğin daniskası!”
Tarih : Okunma : 1.623 views 3 Yorum

İncirliova Belediyesi tarafından işten çıkartılan işçiler bugün sabah saatlerinde Belediye binası önünde basın açıklaması yaptılar. İşten çıkarılma sebebi olarak gösterilen “29 nolu kod” konusuna yetkililerin açıklama getirmeleri istenirken, anlaşmaları ve konuyu uzatmamaları konusunda daha önceden uyarıldıklarını dile getirdiler.

Basın açıklamasında konuşan Enver Süel, “Engelli olduğum halde, şantiyede temizlik işlerine gönderildim. Sözlü olarak vidanjör, temizlikte ve çöpte görevlendirildim. Şimdi anlaşmamızı fesh ettiler, işten çıkardılar.” dedi.

“29. kod üzerinden işten çıkarmalarının sebebini merak ediyoruz.”

İşten çıkarılmaları konusunda açıklama yapan Mehmet Akkaya ise, “5 sene boyunca İncirliova’nın çöpünü, otunu temizledik. Hala işimizi yapmaktayken, bizi 29. kod üzerinden çıkarıyorlar. Bunu açıklamalarını istiyor.” dedi.

“İş bilmezliğin daniskası!”

31 işçinin işine son verildiği dönemde, işten çıkartılan Yıldırım Beyazıt ise arkadaşlarını yalnız bırakmazken, “Arkadaşlarımız işsizlik maaşı alamayacakları şekilde işten çıkarılmıştır. Bu iş bilmezliğin tam daniskası. Daha sonra açılacak maddi ve manevi tazminat davalarıyla Devleti de zarara uğratmak manasına geliyor.” dedi.

Basın açıklamasının ardından tek tek konuşan işçiler, “Saatimizde işimize gelir, giderken, işimizi itiraz etmeden yaparken işimize son verdiler.” dedi.

Yorumlar 3

  1. Mimar diyorki:

    Bu metın yavuz denen önce kendi işçilerinin kıdem tazminatını ödesin 3 yıl geçti hala ödemedi haram yemekten hergün ah almaktan onu bırak öteki dünya da bunu hesabını nasıl verecek. Bi de bu ilce başkasının arkasında duruyor yazık. Metin öteki dünyada hesap günü karşıma geleceksin elbet o zaman da allah seni vekil seçer mi bilmem

  2. Deveci Kazım diyorki:

    Adam geçen hafta İncirliova şantiyesinde basbas bağırdı yılbaşına kadar tek bir Milliyetçi burada kalmıyacak diye boşunamıydı daha durun bakalım