Yıldızdoğan, Belediye’nin Borçları Hakkında Konuştu

İncirliova’nın yetiştirdiği ender sanatçılardan biri olan ve Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı Yıldırım Yıldızdoğan, İncirliova Belediyesi’nin binasına asılan borçlarla ilgili videolu bir açıklama yaptı. MHP’li Belediye Başkanı Gürşat Kale döneminde..

Yıldızdoğan, Belediye’nin Borçları Hakkında Konuştu
Yayınlanma: Güncelleme: 1.344 views

İncirliova’nın yetiştirdiği ender sanatçılardan biri olan ve Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı Yıldırım Yıldızdoğan, İncirliova Belediyesi’nin binasına asılan borçlarla ilgili videolu bir açıklama yaptı. MHP’li Belediye Başkanı Gürşat Kale döneminde işe giren Yıldızdoğan, yeni yönetimin işten çıkarttığı isimler arasında yer alıyor.

2 gün önce sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, belediyenin insanları yanlış bilgilendirdiği ve borçlar hakkında açıklama yapan İncirliova’lı sanatçı Yıldırım Yıldızdoğan, makama gelenlerin hiçbir bahane üretmeden hizmet etmesi gerektiğini söyledi.

Paylaştığı videoda borçlar hakkında ayrıntılı bir bilgi veren Yıldızdoğan; ” Haksızlık ve iftira karşısında susan dilsiz şeytandır.” sözüyle videoya başladı. Ardından ise “İncirliova Belediyesi’nin şu andaki yönetimi belediye binasına branda asarak, insanları yanlış bilgilendirdiklerini düşünerek bu videoyu çekmeye karar verdim.

Türk lirasının değer kaybını, enflasyonun insanlarımızı kandırmak amacıyla kullanıldığını düşünüyorum. Ben size şöyle bir araştırma yaptım. Bundan 5 sene önce MHP İncirliova Belediyesi’ni ne kadar borçla devralmış ve bu borç hangi kalemde, nelere tekabül ediyor bunları göstereceğim.

Rakamlar bu branda da her ne kadar abartılmış olsa da diyelim ki öyle olsun. Mart 2015’te 14 milyon İncirliova, 2 milyonda Acarlar Belediyesi’nden olan borç ile toplamda 16 milyon borçla devir alınmıştır. Onların dediğine göre ise Mart 2019’da ise 31 milyon borçla devredilmiştir.

Borç artışı dolar üzerinden satışı yapılan akaryakıt, demir, çimento gibi ürünler üzerinden gerçekleşiyor. Onları baz aldığımızda ise şöyle bir şey ortaya çıkıyor.

Dolar üzerinden hesaplarsak, 5 milyon 919 bin dolar olan borç, şu anda 5 milyon 149 bin dolara gerilemiş durumda. Ayrıca 5 sene önce 24500 adet Cumhuriyet altını olan borcumuzu, 19859 Cumhuriyet altına düşürmüşüz. Askeri ücret üzerinden ise 5 sene önce 15619 adet askeri ücrete tekabül eden borç, 5 sene sonra 15346 adet askeri ücrete gerilemiştir.

İster yumurtadan hesaplayın, ister ekmekten hesaplayın nereden hesaplarsanız hesaplayın İncirliova Belediyesi borç arttıran değil, borç ödeyen bir belediye olmuştur 2014-1019 yılları arasında.

İşte bu anlattığım İncirliova Belediyesi, Gürşat Kale döneminden bize çok büyük borç kaldı, vay efendim öldük, bittik, yandık, kül olduk gibi söylemlerle kapısına gelen borçluları geri çeviren, işten çıkarttıklarının maaşını ödeyemeyen İncirliova Belediyesi’nin bir an önce derlenip, toparlanması için halkında bu konuda bilinçlenmesi gerekiyordu. Bende bu konuda üzerime düşen görevi bir nebzede olsa yaptığımı düşünüyorum.” açıklamasında bulundu.

Belediyelerdeki borçlar bu enflasyon oranında TL ile hesaplanmaz. Belediyenin asıl gider kalemleri işçi maaşları, çimento, demir, ve belediye araçlarının çalışması için gerekli akar yakıttır. Fiyatı Dolar üzerinden belirlenen bu giderleri TL üzerinden halka yansıtmak ard niyet taşımaktadır. devecilik yapan Aytekin kaya'ya soruyorum 5 sene önce deve kaç paraydı şimdi kaç para. Kuyumculuk yapan kardeşi sadık beye'de soralım Döviz kurunu, altın piyasasını ondan daha iyi bilen olmaz. Bu durumda belediyeye ait borçlar son 5 sene içinde ( MHP zamanında ) çoğalmış mı, azalmış mı? Gerçek bakmamız gereken açıdan bakalım.Borçlulara para yok deyip geri çevirmek, Ramazan ortasında insanların ekmeğiyle oynamak, 5000 tl maaş alıyorlardı diye iftira atarak işten çıkarmak Daha başlar başlamaz toplu işten çıkarma yüzünden kamuyu zarara uğratmak belediye başkanlığı yapmak değildir.Kapınıza gelen insanlara sürekli sıkıntı var sıkıntı var diyeceğinize bir an önce incirliova için elle tutulur gözle görülür hizmetler üretmeye başlayın. İncirliova'nın acilen gelir getirmeyen yerlerinin gözden çıkarılıp gelir getiren kalemlere dönüştürülmeye ihtiyacı var. bu adımları atmazsanız. 5 sene boyunca sürekli gelene gidene sızlanır durursunuz. 5 sene sonrada yüzünüze bakan olmaz benden söylemesi.

Yıldırım Yıldızdoğan paylaştı: 17 Mayıs 2019 Cuma
ResimLink - Resim Yükle

YORUMLAR (1)

  1. hayirdir 5 yilda sadece dolarla is yaptiniz galiba tl kullanmadiniz.ayrica bu borclarin yaninda satilan 19 milyonluk tasinmazdanda bahsetseydin.satilanlarin 5 sene once ki dolar kuru uzerinden degerini ve simdiki dolar kuru uzerinden degerinden bahsetseydin.insanlari salak yerine koymayi huy edinmişsiniz yazik.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.