Sultanlar Tarih Yazıyor

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, CEV Challenge Kupası yarı final ilk maçında Slovenya’da GEN-I Volley ile karşılaştı ve rakibini devirdi. Nova Gorica Spor Salonu’nda oynanan GEN-I Volley-Aydın Büyükşehir Belediyespor yarı final ilk maçını, Gürcistan’dan Stephane Takaichvili ile Bosna Hersek’ten Nikola Kozic yönetti. Maça etkili başlayan taraf ev sahibi GEN-I Volley oldu ve ilk seti..

Sultanlar Tarih Yazıyor
Tarih : Okunma : 94 views Yorum Yap

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, CEV Challenge Kupası yarı final ilk maçında Slovenya’da GEN-I Volley ile karşılaştı ve rakibini devirdi.

Nova Gorica Spor Salonu’nda oynanan GEN-I Volley-Aydın Büyükşehir Belediyespor yarı final ilk maçını, Gürcistan’dan Stephane Takaichvili ile Bosna Hersek’ten Nikola Kozic yönetti. Maça etkili başlayan taraf ev sahibi GEN-I Volley oldu ve ilk seti 25-19 aldı. İkinci setten itibaren kendine gelen Aydın 25-27 seti aldı. Üçüncü sette de üstünlük kuran Aydın, 23-25’le 1-2 öne geçti. Dördüncü sette ev sahibi ekip maçı bırakmadı ve 25-15 ile maçı uzatmaya taşıdı. Final setinde Aydın fırtına gibi esti ve 8-15’le maçı 2-3 kazanarak avantajlı skoru yakaladı.

Aydın Büyükşehir Belediyespor bu maçın rövanşını 6 Mart Çarşamba günü Aydın’da oynanacak. Eşleşmeyi geçecek ekip finalde Volero (Fransa)-Saugella (İtalya) eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.