İncirliova’da sokak ve caddeler haşereye karşı ilaçlanıyor

Aydın’ın İncirliova İlçe Belediyesi, halk sağlığını tehdit eden karasinek, sivrisinek ve diğer zararlılarla mücadele ediyor. Belediye ekipleri, ilçe genelinde cadde ve sokaklarda ilaçlama çalışmalarına yoğun tempoda devam ediyor. İncirliova’da Belediye..

İncirliova’da sokak ve caddeler haşereye karşı ilaçlanıyor
Yayınlanma: Güncelleme: 37 views

Aydın’ın İncirliova İlçe Belediyesi, halk sağlığını tehdit eden karasinek, sivrisinek ve diğer zararlılarla mücadele ediyor. Belediye ekipleri, ilçe genelinde cadde ve sokaklarda ilaçlama çalışmalarına yoğun tempoda devam ediyor.

İncirliova’da sokak ve caddeler haşereye karşı ilaçlanıyor

İncirliova’da Belediye ekipleri, vatandaşların yaz aylarını karasinek, sivrisinek ve diğer zararlılardan rahatsız olmadan geçirmesi için ilaçlama çalışmalarına ağırlık verdi. Zararlıların üremesinin önüne geçmek için belediye ekipleri, kış aylarında rögarları, yağmur suyu kanallarını ve benzeri yerleri ilaçlamış, çok ciddi şekilde larva mücadelesi yürüttü. Yazın gelmesi ile birlikte de belediye ekipleri, araçlarla cadde ve sokaklarda düzenli olarak ilaçlama yapmaya devam ediyor.

İncirliova’da sokak ve caddeler haşereye karşı ilaçlanıyor

“ERKEN TEDBİR ALDIK”

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, “Zararlılarla mücadele kapsamında personellerimize, öncelikle eğitim verdik. Eğitimin ardından personellerimizden ekipler oluşturup, kış aylarında rögarlar, yağmur suyu kanalları, su birikintileri ve zararlıların üreyebilecekleri yerlerde ilaçlama çalışması yaptık. Sivrisinekleri kaynağında kontrol altına almak için elimizden gelen mücadeleyi verdik. Yazın gelmesi ile birlikte, ilçemiz genelinde düzenli olarak ilaçlama çalışmalarına devam ediyoruz” dedi.

İncirliova’da sokak ve caddeler haşereye karşı ilaçlanıyor

VATANDAŞ DESTEK OLMALI

Vatandaşları sivrisinek mücadelesine destek olmaya davet eden Başkan Kaya; “Toplum sağlığını ilgilendiren konularda sorumluluk tek başına bir kuruma yıkılamaz. Biz İncirliova Belediyesi olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız da mutlaka bize destek olmalıdır. Çünkü sivrisinekler yalnızca doğal su kaynaklarında ya da yağmur suyu kanallarında değil, evimizin çevresindeki ya da bahçemizdeki bir haftadan fazla beklemiş su birikintilerinde de üreyebilirler. Bu nedenle 1 haftadan fazla kaplarda su bekletmemeli, varsa bahçelerimizdeki su depolarımızın ağzının kapalı olduğundan emin olmalıyız. Unutmayalım kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya kaldığımız bu günlerde su kaynaklarımızı koruyarak sivrisinek mücadelesi gerçekleştirmek ve çocuklarımıza temiz bir çevre bırakabilmek hepimizin görevidir” diye konuştu.

 

 

ResimLink - Resim Yükle

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.