Engelliler toplumun vaz geçilmez bir parçasıdır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İncirliova Belediye Başkan aday adayı Burhan Altuğ, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün önemine değinerek, “Engelliler toplumun vaz geçilmez bir parçasıdır. Engelli bireylerin yaşadığı zorlukları anlama, farkındalık..

Engelliler toplumun vaz geçilmez bir parçasıdır
Yayınlanma: Güncelleme: 38 views

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İncirliova Belediye Başkan aday adayı Burhan Altuğ, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün önemine değinerek, “Engelliler toplumun vaz geçilmez bir parçasıdır. Engelli bireylerin yaşadığı zorlukları anlama, farkındalık yaratma ve toplumumuzu daha kapsayıcı kılma çabalarını destekleyen herkesi kutluyoruz” dedi.

 

Seçim çalışmalarına devam eden CHP İncirliova Belediye Başkan aday adayı Burhan Altuğ, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün tüm engellilerin günlerini kutladı. Altuğ, “Dünya Engelliler Günü, dünya genelinde milyonlarca insanın karşılaştığı engelleri fark etmek, anlamak ve ortadan kaldırmak amacıyla kutlanan anlamlı bir gündür. Bu özel gün, engelli bireylerimizin haklarına vurgu yaparak toplumsal farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır. Engelli bireylerimiz güçlü iradeleri, azimleri ve yetenekleri ile toplumumuzun vazgeçilmez bir parçasıdır. Dünya Engelliler Günü, bu değerli bireylerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak, haklarını korumak ve sosyal hayata tam anlamıyla katılımlarını sağlamak adına bir fırsat sunmaktadır” diye konuştu.

“ENGELLİLERİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”
Toplumun her kesimini engellilerin yaşadığı zorlukları anlamaya, destek olmaya ve birlikte daha kapsayıcı bir dünya inşa etmeye davet ediyoruz. Engelli bireylerimizin potansiyellerini tam anlamıyla ortaya koymaları için elimizden gelen çabayı göstermeli, engelleri birlikte aşmalı ve herkesin yaşamını daha iyi hale getirmek için dayanışma içinde olmalıyız. Engelli bireylerin yaşadığı zorlukları anlama, farkındalık yaratma ve toplumumuzu daha kapsayıcı kılma çabalarını destekleyen herkesi kutluyoruz. Dünya Engelliler Günü, birlikte daha güçlü olduğumuz bir dünyaya adım atmamıza vesile olacak ve toplumsal dönüşüme katkı sağlayacaktır. Bu anlamlı günde, engelli bireylerimizin haklarına saygı göstermeyi, kapsayıcı bir toplum için çaba sarf etmeyi ve birlikte daha güçlü bir dünya inşa etmeyi taahhüt ediyoruz. ‘Engeller sadece zihinde var, zihinleri değiştirirsen, engelleri aşabilirsin’ sözüyle birlikte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, engelli bireylerimizin ve ailelerinin yanlarında olduğumuzu ve her türlü desteği kendilerine vermeye devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz. Partimiz aday gösterirse İncirliovalı seçmenimizde bizleri seçimde teveccüh göstererek seçerse tüm engellilerle ilgili yapacak olduğumuz çalışmalarımız mutlaka olacak. Çünkü hepimiz bir engelli adayıyız. Bu nedenle engellileri çok önemsiyoruz” dedi.

 

ResimLink - Resim Yükle

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.