Bayram Geldi, Para Yok!

İncirliova Belediye personelinin maaş polemiği günden güne artıyor. Henüz maaşlarını alamayan işçiler sosyal medya üzerinden sürekli göndermelerde bulunsada, bazı çalışanların ise durumları oldukça farklı. Çalışanların bazıları maaşlarını alamadıkları için maddi..

Bayram Geldi, Para Yok!
Yayınlanma: Güncelleme: 899 views

İncirliova Belediye personelinin maaş polemiği günden güne artıyor. Henüz maaşlarını alamayan işçiler sosyal medya üzerinden sürekli göndermelerde bulunsada, bazı çalışanların ise durumları oldukça farklı. Çalışanların bazıları maaşlarını alamadıkları için maddi sıkıntılar yaşarken, bazılarıda aile olarak zor günler geçirdiklerini dile getirdiler.

Bazı belediye çalışanları, “Belediye’nin çok daha kötü durumlarda olduğu dönemlerde çalıştık. Maaşlarımız hiç bu şekilde aksamamıştı. İçerideki alacaklarımızı alamadığımız için kredilerimizi, ev giderlerimizi karşılayamaz hale geldik.” diye dert yandılar. Bazı çalışanlar ise kiralarını ödeyemedikleri için ev sahipleriyle sorunlar yaşadıklarını dile getirdiler.

“Bayram geldi, para yok!”

Eski çalışanların açıklamasında ise önümüzde Ramazan Bayramı gündeme geldi. Çıkartılan bir işçi “Önümüzde Ramazan Bayramı var. Çoluk, çocuğumuzun istediklerini nasıl alacağız. Bunları düşünüyorlar mı?” açıklamasında bulundu.

İşten çıkartılan işçilerden de mesaj var!

İncirliova Belediye Başkanlığı’na Aytekin Kaya’nın seçilmesinin ardından işten çıkartılan bazı işçiler, “İşten çıkartmasını biliyorlarsa, maaşları ve haklarımızı nasıl ödeyeceklerini de bilmeleri gerekiyor. Hem işsiz bıraktılar, hem paralarımıza el koydular.” açıklamasında bulundular.

“Kendi maaşlarından taviz versinler!”

İşten atılan bir eski çalışan ise, “Bu kadar ağlamalarına gerek yok. Bu memleketi, bu insanları düşünüyorlarsa, hizmet veren işçilerin maaşlarını sorunsuz ödesinler. Ödeyemiyorlarsa bile Belediye Başkanı, Belediye Başkan Yardımcıları ve yandaşları maaşlarından feragat etsinler. Bizler kirada oturan, borç içinde yaşayan insanları, seçim dönemlerinde para saçanların, maddi sıkıntısı yoktur.” açıklamasında bulundular.

Maaş problemlerinin bir an önce çözülmesini isteyen çalışan personel ve işten atılan eski işçiler, haklarını istediklerini dile getirdiler.

ResimLink - Resim Yükle

YORUMLAR (1)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.