Millet İttifakı’nda Yeniden Kaya Gündeme Geldi

31 Mart Yerel seçimleri için aday arayışına devam eden İyi Parti’nin görüştüğü isimlere bir yenisi eklendi. Önceki haberimizde söylediğimiz Yalçın Sarı, Yusuf Cantürk ve Şerif Temel isimlerine birde İncirliova CHP Eski İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Aday Adayı Aytekin Kaya eklendi. İyi Parti’nin Belediye Başkan Adayı olarak belirlediği İsmail Kule’nin istifa etmesinin ardından, 2 Mart’a..

Millet İttifakı’nda Yeniden Kaya Gündeme Geldi
Tarih : Okunma : 748 views 1 Yorum

31 Mart Yerel seçimleri için aday arayışına devam eden İyi Parti’nin görüştüğü isimlere bir yenisi eklendi. Önceki haberimizde söylediğimiz Yalçın Sarı, Yusuf Cantürk ve Şerif Temel isimlerine birde İncirliova CHP Eski İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Aday Adayı Aytekin Kaya eklendi.

İyi Parti’nin Belediye Başkan Adayı olarak belirlediği İsmail Kule’nin istifa etmesinin ardından, 2 Mart’a kadar aday belirlemesi gereken Millet İttifakı’nda Aytekin Kaya’nın ismi tekrar gündeme geldi.

DAHA ÖNCEDE GÖRÜŞÜLMÜŞTÜ

İncirliova CHP Eski İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Aday Adayı Aytekin Kaya ile görüşecek olan İyi Parti daha öncede bu isimle görüşmüş ancak bir sonuç alamamıştı.

CHP GENEL MERKEZİ’NİN İSTEMEDİĞİ KONUŞULUYOR

Daha önceki görüşmelerin CHP Genel Merkezi’nden veto yediği dillendirilirken, Kaya’nın Cumhurbaşkanı Adayı İnce’ye yakın olması adaylığın kabul görmediğine sebep olduğu söyleniyor.

BU KEZ İYİ PARTİ ADAY GÖSTERİRSE, CHP KANADI SESSİZ KALABİLİR

Görüşmeler olumlu geçer ve Aytekin Kaya verilen meclis adayları listesi ile çalışabileceğini düşünürse, İyi Parti’nin aday göstermesine CHP kanadından olumsuz bir karşılık gelmeyeceği söyleniyor.

3 İSİMİN ARDINDAN KAYA GÜNDEME GELDİ

Aytekin Kaya’nın İyi Parti’den aday olması konusunda baştan bu yana istek olmasına rağmen, CHP Merkezi’nin tutumu sebebi ile farklı isimlere yönelindiği söyleniyor.

DENGELERİ DEĞİŞTİRECEK TEK İSİM AYTEKİN KAYA

Millet İttifakı’nın tabanında ise İyi Parti’nin Belediye Başkan Adayı olarak aday çıkartıp dengeleri değiştirebileceği tek ismin Aytekin Kaya olduğu söyleniyor. Özellikle Aydın bölgesinde yaptığı devecilik sekötüründeki gelişmeler sebebi ile tanınan Kaya’nın, Millet İttifakı adına olumlu rüzgar estirebileceği belirtildi.

Yorumlar 1