Kurban Develeri 15 Bin Lira

İncirliova Belediye Başkanı ve Devecilik Kültür ve Deve Güreşleri Federasyonu Başkanı Aytekin Kaya’ya ait olarak deve çiftçiliğinden Kurban Bayramı için 10 ile 15 arasında kurbanlık hayvan satışı hedeflendiği açıklandı. Kaya yaptığı açıklamada kurbanlık olarak ayrılan hayvanların pazarlıklarının sürdüğü ve bayrama kadar toplamda 10 ile 15 arasında kurbanlık deve satmayı planladıklarını belirtti. Başkan Kaya yaptığı açıklamada..

Kurban Develeri 15 Bin Lira
Tarih : Okunma : 296 views Yorum Yap

İncirliova Belediye Başkanı ve Devecilik Kültür ve Deve Güreşleri Federasyonu Başkanı Aytekin Kaya’ya ait olarak deve çiftçiliğinden Kurban Bayramı için 10 ile 15 arasında kurbanlık hayvan satışı hedeflendiği açıklandı. Kaya yaptığı açıklamada kurbanlık olarak ayrılan hayvanların pazarlıklarının sürdüğü ve bayrama kadar toplamda 10 ile 15 arasında kurbanlık deve satmayı planladıklarını belirtti.

Başkan Kaya yaptığı açıklamada “Kurbanlık develere ilgi her geçen yıl artıyor. Bir deveden ortalama 350-400 kilogram civarında karkas et çıkıyor. Bu sene İncirliova’da satışların artacağını düşünüyoruz. Fiyatlar ise 15-20 bin lira arasında değişim gösteriyor.” dedi. Türkiye’nin her yerine deve gönderdiklerini belirten Kaya, Her sene kurban için deveyi tercih eden müşterilerinin olduğunun altını çizdi.