Juncker’den İtalya’ya ekonomik büyümeyi hızlandırma çağrısı

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Avrupa Birliğinin (AB) İtalyanın ekonomik büyümesini hızlandırması için ek önlemler almasını umduğunu söyledi. İtalya Başbakanı Guiseppe Conte ile yaptığı görüşmenin ardından Palazzo Chigide düzenlenen basın toplantısında Juncker’ın yanında ayrıca Conte de bütçe açığı yapısına değinerek Komisyonla Aralık ayında kararlaştırılan senaryoya bir değişiklik uygulanmayacağını söyledi. ANSA haber ajansı Şubat ayında, Avrupa..

Juncker’den İtalya’ya ekonomik büyümeyi hızlandırma çağrısı
Tarih : Okunma : 32 views Yorum Yap

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Avrupa Birliğinin (AB) İtalyanın ekonomik büyümesini hızlandırması için ek önlemler almasını umduğunu söyledi.

İtalya Başbakanı Guiseppe Conte ile yaptığı görüşmenin ardından Palazzo Chigide düzenlenen basın toplantısında Juncker’ın yanında ayrıca Conte de bütçe açığı yapısına değinerek Komisyonla Aralık ayında kararlaştırılan senaryoya bir değişiklik uygulanmayacağını söyledi.

ANSA haber ajansı Şubat ayında, Avrupa Komisyonunun İtalyanın Aralık ayındaki yüksek bütçesini de göz önünde bulundurarak İtalya ekonomisi 2019 büyüme öngörüsünü yüzde 1.2’den yüzde 0.2’ye düşürmeyi değerlendirdiğini öne sürmüştü.