İyi Parti’de Aday Arayışları Devam Ediyor

Millet İttifakı adına aday çıkaran İyi Parti, İsmail Kule depreminden sonra arayışlarına hız kazandırdı. İncirliova Belediye Başkan Adaylığı için İsmail Kule’yi aday çıkartan İyi Parti’nin istifa depreminden sonra süpriz isimlerle görüşme isteği olduğu gelen bilgiler arasında. Özellikle Eski İncirliova Belediye Başkan Adayı Yalçın Sarı isminin yoğunluk kazandığı aday arayışlarına bu kez Bağımsız Belediye Başkan Adayı..

İyi Parti’de Aday Arayışları Devam Ediyor
Tarih : Okunma : 484 views 1 Yorum

Millet İttifakı adına aday çıkaran İyi Parti, İsmail Kule depreminden sonra arayışlarına hız kazandırdı. İncirliova Belediye Başkan Adaylığı için İsmail Kule’yi aday çıkartan İyi Parti’nin istifa depreminden sonra süpriz isimlerle görüşme isteği olduğu gelen bilgiler arasında.

Özellikle Eski İncirliova Belediye Başkan Adayı Yalçın Sarı isminin yoğunluk kazandığı aday arayışlarına bu kez Bağımsız Belediye Başkan Adayı olan Şerif Temel ve İsmail Kule’den önce görüşme yaptıkları Yusuf Cantürk’ün isimleri dillendiriliyor. Sarı ile bir pürüz yaşanırsa Cantürk’le görüşeceği söylenen İyi Parti heyetinin son olarak düşündüğü ismin Temel olduğu dillendiriliyor.

2 Mart’a kadar adaylarını belirleyip, İlçe Seçim Kurulu’na vermesi gereken İyi Parti’nin yoğun görüşmeler yaptığı öğrenildi. Adaylık konusunda parti içinde sürekli farklı isimlerin dillendirildiği belirtilirken, haber kaynağımızdan gelen bilgilere göre bu üç isimden birinin kesinlikle aday gösterileceği söyleniyor.

İyi Parti İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak sessizliğini korurken, İyi Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı ise “Meclis üyeliği listemizi teslim ettik. Başkan adayımızın istifa etmesi beklemediğimiz bir gelişmeydi. 2 Mart’a kadar üzerinde uzlaşacağımız bir ismi aday olarak açıklayacağız. Önümüzde 10 günlük bir süreç var. Uzlaşma sağlanır sağlanmaz, İncirliova’da Millet İttifakı sağduyusunu yansıtacak ve seçmenlerden de kabul görecek bir ismi kamuoyuna duyuracağız.” açıklamasında bulundu.

Yorumlar 1

  1. Oguz diyorki:

    Eğer Şerif Temel böyle bir teklifi kabul ederse şu üç günlük dünyadan goctukten sonra aldığı oy kadar beddua alır.