İyi Parti İl Başkanı Kule’nin İstifa Sebebini Açıkladı

Millet İttifakı İncirliova Belediye Başkan Adayı İsmail Kule’nin istifası deprem etkisi yaratırken, istifanın arkasından Aydın Kulis’in iki gün önce gündeme taşıdığı liste krizi çıktı. İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, istifanın perde arkasını anlattı. Belediye Meclis Üyesi aday listelerinin İlçe Seçim Kurullarına teslim tarihinin dolmasının  ardından Millet İttifakı İncirliova Belediye Başkan Adayı İsmail Kule..

İyi Parti İl Başkanı Kule’nin İstifa Sebebini Açıkladı
Tarih : Okunma : 1.345 views 1 Yorum

Millet İttifakı İncirliova Belediye Başkan Adayı İsmail Kule’nin istifası deprem etkisi yaratırken, istifanın arkasından Aydın Kulis’in iki gün önce gündeme taşıdığı liste krizi çıktı. İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, istifanın perde arkasını anlattı. Belediye Meclis Üyesi aday listelerinin İlçe Seçim Kurullarına teslim tarihinin dolmasının  ardından Millet İttifakı İncirliova Belediye Başkan Adayı İsmail Kule adaylıktan çekildi.

İstifanın arkasından, Aydın Kulis’in 19 Şubat’ta gündeme taşıdığı liste krizi çıktı. Kule’nin adaylıktan çekilmesiyle ilgili Aydın Kulis’e konuşan İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, 2 Mart’a kadar yeni adayı belirleyeceklerini söyledi. Sarı, “İncirliova’da son dakikada belediye başkan adayımız çekildi. Belediye meclis üyesi listelerimizi biz verdik. Belediye Başkanı adaylığı noktasında 2 Mart’a kadar süremiz var. Bu süre içerisinde yeni bir adayla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

GECİKMEDEN DOLAYI HUZURSUZLUK OLDU

İstifa kararının İl Yönetimine danışılmadan alındığını belirten Sarı, sorunun liste üzerinde mutabakata varılamamasından kaynaklandığını söyledi. Sarı, şu ifadeleri kullandı: “Burada ittifak kapsamında CHP ile birlikte belediye meclis üyesi listesi yapılacaktı. Orda CHP İlçe Örgütü liste konusunda geç kaldı. Tam bir mutabakata varılamadı. Gecikmeden dolayı bir takım huzursuzluklar oldu. Neticede adayımız kendi kararıyla, bize danışmadan bugün gidip istifa etmiş.” Aydın Kulis Gazetesi

Yorumlar 1

  1. Hakan mustafa eğilmez diyorki:

    Cemal sarı beyefendi eğer ,ahmet alak gibi bir şahsa güvenip,hala istifasını istemiyorsanız ve ilçe yönetimini bırakıyorsanız,iyi partinin başına daha çok kaza gelir..bence sizde ahmet alak kadar başarısız ve basiretsizsiniz.