Yener; “İşte bu yüzden kaygan Kaya dedim.”

DSP İncirliova Belediye Başkan Adayı Ayhan Yener, Meclis Üyesi Adayları ve DSP İlçe Yönetimi ile birlikte seçim çalışmalarına devam ediyor. Gittiği her yerde projelerini ve neden aday olduğunu tek tek..

Yener; “İşte bu yüzden kaygan Kaya dedim.”
Yayınlanma: Güncelleme: 698 views

DSP İncirliova Belediye Başkan Adayı Ayhan Yener, Meclis Üyesi Adayları ve DSP İlçe Yönetimi ile birlikte seçim çalışmalarına devam ediyor. Gittiği her yerde projelerini ve neden aday olduğunu tek tek vatandaşa anlatan Yener, tüm mahallelerden destek beklediğini söylüyor. Acarlar’ın büyük bir kısmının destek vereceğini ve diğer mahallelerinde yanlarında durmasıyla başkanlığı kazanacaklarını her yerde dile getiren Yener, halkı ikna etmek için gece gündüz demeden çalışıyor.

DSP İncirliova Belediye Başkan Adayı Ayhan Yener son konuşmasında, “Türkiye genelinde sancılı geçen bir yerel seçim dönemi yaşıyoruz. Partiler üyelerini zaten önemsemiyordu da, bu seçimde de bunu bu kadar kötü izah edemezlerdi. Bu mahalle senin, şu mahalle benim mantığı ne demektir arkadaşlar.

Bu döneme kadar, mevcut belediye başkanını eleştiren, onunla ilgili herşeyi söyleyen Ak Partili kardeşim sen şimdi ne diyeceksin. Satmadık yer bırakmadı, kalesine kapandı, vatandaşı unuttu derken, şimdi ne diyeceksin. Dün söylediklerini bugün unutmanı istiyorlar. Bu yüzden biz İncirliova’lıların kendilerini ifade edemeyenlerin sesi olmak için aday oldu. Sizlere bu alanda seçenek olmak için bu yola çıktık.

Mevcut belediye başkanından göreve geldiğinde çok büyük şeyler bekliyordunuz belki. Halbuki asıl mesleği emlakçılıkmış, bunu göremeden destek vermişiz. Bu seçimlerdeki şiarımız, satmayacağız, sattırmayacağız. Üreten belediyecilik.

Diğer yanda ise, 2 seçim kaybetmiş ve 3. seçimi sancılı geçen Yahya kardeşimin döneminde bende aday olacağım diyen başka bir mevcut aday var şu an. O dönem CHP’nin kararına saygı duymadan, Ak Parti’den meclis adayı oldun. Bunu neden yaptın? Fadime Orbay aday olduğunda ise yine aynı Gürşat Kale ve ekibine destek verdin. Peki bu kadar şeyi yapan sen…

Şimdi de CHP’lilere diyorsun ki parti ittifakını destekliyorum. 2 kez CHP’nin kararlarına saygı duymayan birisi, şimdi ne oldu da destek olmaya kalkıyorsun. Hiç gerek yok millet bunlara inanmıyor. İşte ben bu yüzden kaygan Kaya dedim!

Acarlar’da öyle bir miting yaptık ki, İncirliova’daki Kaya’da, Kale’de sallandı. Bugün bir ikincisini yaşıyoruz burada.

Aralık 2017’de mevcut belediye başkanımızı ziyaret ettim. Okul arkadaşımdır, iyi bir sohbet yaptık. Önerilerimi dinledi, son önerim ise Acarlar terkedilmiş gibi saat 5’ten sonra neden gelmiyorsun, vatandaşlar oturmaya sohbet etmeye dedim. Bana aynen şunu söyledi, diğer köylerde de aynı şikayet var dedi. Böyle dediğinde konuyu sürdürmedim. Çünkü konuyu biliyor ama çözmüyor.

Şimdilerde ise yaptığı bir konuşmada dersimi aldım, ilgileneceğim. Her köyü ziyaret edeceğim. Şimdi soruyorum, bugüne kadar çözülmemiş bir sorunu hemde bildiği halde çözmeyen birine ikinci bir defa inanır mısınız?” dedi. Daha sonrasında el ilanı ile dağıtmış olduğu projeleri anlatan Yener, vatandaşa ilgisi için teşekkür edip konuşmasını sonlandırdı.

ResimLink - Resim Yükle

YORUMLAR (1)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.