İşçilere 500 Liralık Bayram Ödemesi!

Maddi sıkıntılar çektiği için çalışanlarının maaşlarını ödeyemeyen İncirliova Belediyesi, dün işçilerin alacaklarından 500 liralık bayram ödemesi gerçekleştirdi. Bayram öncesi maaş alamayan işçilerin veryansın ettiğini anlayan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, muhasebe birimine verdiği talimatla çalışan işçilere 500 lira ödenmesini için talimat verdiği öğrenildi. Ödemelerden bir gün önce yaptığımız haberin etkisi ile küçük bir miktar ödeme..

İşçilere 500 Liralık Bayram Ödemesi!
Tarih : Okunma : 780 views Yorum Yap

Maddi sıkıntılar çektiği için çalışanlarının maaşlarını ödeyemeyen İncirliova Belediyesi, dün işçilerin alacaklarından 500 liralık bayram ödemesi gerçekleştirdi. Bayram öncesi maaş alamayan işçilerin veryansın ettiğini anlayan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, muhasebe birimine verdiği talimatla çalışan işçilere 500 lira ödenmesini için talimat verdiği öğrenildi.

Ödemelerden bir gün önce yaptığımız haberin etkisi ile küçük bir miktar ödeme yapıldığını belirten belediye işçileri haklarını tam olarak alamamaktan yakınıyor. Belediye çalışanları “Kiramız var, kredilerimiz var, borç içinde yaşarken birde alınterimizin karşılığını alamıyoruz.” dedi.

Alınterimiz çerez parası oldu!

Belediye’nin yaptığı 500 liralık ödemenin ardından açıklamada bulunan bir çalışan, “500 lira ile kira mı ödeyelim, yaptığımız borcumu ödeyelim yoksa bayramımı geçirelim bilemiyoruz. Alınterimiz çerez parası oldu.” dedi.

İşten çıkartılanlara ödeme yapılmadı.

Ramazan başlangıcında işten çıkartılan işçilere ise herhangi bir ödemenin yapılmadığı öğrenildi. İşten çıkartılan işçiler ise “Yapılan çifte standartı vatandaş görüyor. İncirliova’yı kimlerin eline bıraktıklarını şimdi daha iyi anlamışlardır. İncirliova’lı vatandaşların bizim durumumuzda olduklarını düşünmelerini istiyoruz.” açıklamasında bulundular.