İncirliova’nın Marka Kümesi!

İncirliova’da yıllardır esnaflık yapan Mehmet Dizen’in hobisi ve merakı bölgenin en önemli tavuk kümesine sahip olmasına neden oldu. İnternetten araştırarak süs tavukları hakkında bilgi edinen ve bunları satın almaya başlayan Dizen, 10 yılda yaklaşık 250 adet süs tavuğuna sahip oldu. İncirliova esnaflarından Mehmet Dizen’in merakla başladığı süs tavukları araştırması, kendisine 7 farklı ırktan 250’ye yakın..

İncirliova’nın Marka Kümesi!
Tarih : Okunma : 251 views Yorum Yap

İncirliova’da yıllardır esnaflık yapan Mehmet Dizen’in hobisi ve merakı bölgenin en önemli tavuk kümesine sahip olmasına neden oldu. İnternetten araştırarak süs tavukları hakkında bilgi edinen ve bunları satın almaya başlayan Dizen, 10 yılda yaklaşık 250 adet süs tavuğuna sahip oldu. İncirliova esnaflarından Mehmet Dizen’in merakla başladığı süs tavukları araştırması, kendisine 7 farklı ırktan 250’ye yakın tavuğa sahip olmasını sağladı.

Süs tavuklarına bakarak günlük stresini attığını belirten Dizen, yumurtasının tane fiyatının yaklaşık 10 TL olduğunu söyledi. Meraklısının oldukça fazla olduğunu belirten Dizen, kendisinde 7 ırk olduğunu ve bunların çok değerli olduklarını belirtti. Portakal Fizan, Cüce Hoşin, Brahma, İsveç, Habeş ve Osmanlı Sultan cinsi tavuklara sahip olan Mehmet Dizen, bunların yaklaşık 500 ile 1000 TL arasında alıcı bulduğunu belirtti.