İncirliova’nın Davulcu Teyzesi

İncirliova Kurtuluş Mahallesi’nde yaşayan Portakal Özen, 65 yaşına rağmen 8 yıldır her Ramazan ayında mahallesinde davul çalıyor. Vatandaşları sahur vaktinde davulla uyandıran Portakal Teyze Kurtuluş Mahallesi’nin “Davulcu teyzesi” olarak biliniyor. Aldığı yaşlılık maaşının yetmediğini, iki evladının engelli, bir tanesinin ise cezaevine girdiği için belediyedeki işinden çıkartıldığını söyleyen Portakal Teyze, gecenin vakti ek gelir sağlamak için..

İncirliova’nın Davulcu Teyzesi
Tarih : Okunma : 227 views Yorum Yap

İncirliova Kurtuluş Mahallesi’nde yaşayan Portakal Özen, 65 yaşına rağmen 8 yıldır her Ramazan ayında mahallesinde davul çalıyor. Vatandaşları sahur vaktinde davulla uyandıran Portakal Teyze Kurtuluş Mahallesi’nin “Davulcu teyzesi” olarak biliniyor.

Aldığı yaşlılık maaşının yetmediğini, iki evladının engelli, bir tanesinin ise cezaevine girdiği için belediyedeki işinden çıkartıldığını söyleyen Portakal Teyze, gecenin vakti ek gelir sağlamak için davul çaldığını belirtti. Yaşlılık aylığı olan 600 liranın kendisine dahi yetmediğinden yakınan Portakal Teyze, çocuklarının da çalışamadığı ve iş bulamadığı için bu işi yapmak zorunda olduğunu söyledi. Fotoğraf: Burhan Ceyhan