İncirliova’da Ramazan Geleneği Sürüyor

Her Ramazan ayında İncirliova’da sürdürülen iftar topu geleneği devam ediyor. Daha önceden özel olarak yetkilendirilen şahısların her Ramazan ayında attığı iftar topunu şimdilerde İncirliova Belediyesi Zabıta Memuru Tayfun Ünlü atıyor. Her iftar saatinde iftar topunu patlatarak bu güzel geleneği sürdüren Ünlü, “Ramazan ayının olmazsa olmazıdır.” diyor Teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha önceden havan topuyla gerçekleştirilen patlama,..

İncirliova’da Ramazan Geleneği Sürüyor
Tarih : Okunma : 180 views Yorum Yap

Her Ramazan ayında İncirliova’da sürdürülen iftar topu geleneği devam ediyor. Daha önceden özel olarak yetkilendirilen şahısların her Ramazan ayında attığı iftar topunu şimdilerde İncirliova Belediyesi Zabıta Memuru Tayfun Ünlü atıyor. Her iftar saatinde iftar topunu patlatarak bu güzel geleneği sürdüren Ünlü, “Ramazan ayının olmazsa olmazıdır.” diyor

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha önceden havan topuyla gerçekleştirilen patlama, şimdi ise el yapımı toplarla yapılıyor. Uzman kişiler tarafından alınan bir takım eğitimler sonrasında bu yetkiyi kazanan Zabıta Memuru Tayfun Ünlü, “Geleneksel kültürümüzü sürdürüyoruz.” dedi.

Fotoğraf kaynağı: Burhan Ceyhan