İncirliova’da Muhtar Adaylarının Afişleri Kaldırıldı

İncirliova Emniyet Müdürlüğü tarafından görevlendirilen yetkililer, günboyu seçim çalışmaları için afiş, pankart ve billboard reklamlarının incelemesini yaptılar. Yeni kanun gereği bu reklamların yasaklandığını belirten yetkililer, cezalarında açık ve ağır oluduğunu söylediler. Kurtuluş Mahallesi Muhtar Adayı Mustafa Göçer’in yaptığı açıklamada “Güç içerisinde iş yerime gelen görevli polisler, el ilanı ve broşür dışındaki tüm reklamların yasak olduğunu,..

İncirliova’da Muhtar Adaylarının Afişleri Kaldırıldı
Tarih : Okunma : 269 views Yorum Yap

İncirliova Emniyet Müdürlüğü tarafından görevlendirilen yetkililer, günboyu seçim çalışmaları için afiş, pankart ve billboard reklamlarının incelemesini yaptılar. Yeni kanun gereği bu reklamların yasaklandığını belirten yetkililer, cezalarında açık ve ağır oluduğunu söylediler.

Kurtuluş Mahallesi Muhtar Adayı Mustafa Göçer’in yaptığı açıklamada “Güç içerisinde iş yerime gelen görevli polisler, el ilanı ve broşür dışındaki tüm reklamların yasak olduğunu, asılan tüm pankartların indirilmesi gerektiğini söylediler. Bunun üzerine tutanak tutarak, resmi işlem gerçekleştirdiler.” dedi.

10 bin TL cezası olan seçim kanunlarına çiğneme suçundan işlem yapılan, reklam yasaklarına tüm adayların uyması istendi.