Dolunun Faturası Belli Oldu! 35 Milyon Lira

Yağış ve dolu sebebiyle Osmanbükü, Köşk ve Efeler’deki bir çok ekili arazi zarar görmüştü. Bunun üzerine çalışmalarını başlatan ve incelemelerde bulunan Tarım ve Orman İlçe Müdürlükleri topladıkları bilgi ve sonuçları İl Müdürlüğü’ne teslim ettiler. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün yaptığı incelemede ise toplam hasarın 35 milyon lirayı bulduğu ve 400 çiftçinin bu zarar sonucunda ürünlerini..

Dolunun Faturası Belli Oldu! 35 Milyon Lira
Tarih : Okunma : 127 views Yorum Yap

Yağış ve dolu sebebiyle Osmanbükü, Köşk ve Efeler’deki bir çok ekili arazi zarar görmüştü. Bunun üzerine çalışmalarını başlatan ve incelemelerde bulunan Tarım ve Orman İlçe Müdürlükleri topladıkları bilgi ve sonuçları İl Müdürlüğü’ne teslim ettiler. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün yaptığı incelemede ise toplam hasarın 35 milyon lirayı bulduğu ve 400 çiftçinin bu zarar sonucunda ürünlerini kaybettikleri belirtildi.

Tarım sigortası olanların zararları karşılanacak!

Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu yaptığı açıklamada “Tarım sigortası olan çiftçilerimizin zararları kısa süre içerisinde giderilecek. Sigortası olmayan çiftçilerimiz konusunda nasıl bir yol izleneceğini henüz bilmiyoruz. Önümüzdeki aylarda çiftçilerimizin nefes alması için borç erteleme, tarım kredisi gibi uygulamaların devlet tarafından uygulanacağını ümit ediyoruz.” dedi.