Didim Çiftçisi’ne, İkizdere Derman Olacak!

İkizdere Barajı, Didim’deki çiftçilerin su sorununa çare olacak. Didim Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım, yaptığı açıklamada İkizdere Barajı’ndan su alımına başlandığını belirtti. Didim döneminde sulama işlemlerinde herhangi bir sorun yaşanmayacağını belirten Yıldırım, su probleminin tamamen çözüldüğünü belirtti. İncirliova’ya yapılan barajın ardından bir çok ilçedeki su problemine çare olan İkizdere, bu kez Didimli çiftçilere derman olacak…

Didim Çiftçisi’ne, İkizdere Derman Olacak!
Tarih : Okunma : 125 views Yorum Yap

İkizdere Barajı, Didim’deki çiftçilerin su sorununa çare olacak. Didim Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım, yaptığı açıklamada İkizdere Barajı’ndan su alımına başlandığını belirtti. Didim döneminde sulama işlemlerinde herhangi bir sorun yaşanmayacağını belirten Yıldırım, su probleminin tamamen çözüldüğünü belirtti.

İncirliova’ya yapılan barajın ardından bir çok ilçedeki su problemine çare olan İkizdere, bu kez Didimli çiftçilere derman olacak. Didim Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım yaptığı açıklamada “İkizdere barajından su çıkışı yapıldı. Koçarlı, Söke ve Didim pamuk arazilerine su ulaşımı sağlandı. Geçen günlerde açılan kapaklar sonucunda çiftçimiz ihtiyaç duyduğu suya ulaştı.”dedi.