Deve Sucuğumuz Markalaşıyor

İncirliova Belediyesi, deve güreşi ve deve sucuklarıyla ün yapan ilçemizin yerel ürünlerini markalaştırma çalışmalarına başladı. İncirliova Belediyesinin yerel markasının başlattığı son çalışmayla deve sucuğumuzda markalaşacak. İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, “İlimize ait olan en önemli ürün incirdir. İlçemize de ait bir marka oluşturmak için deve sucuğuna sahip çıkıp coğrafi işaret başvurusunu yaptık. İncirliova’da deve sucuğu..

Deve Sucuğumuz Markalaşıyor
Tarih : Okunma : 113 views Yorum Yap

İncirliova Belediyesi, deve güreşi ve deve sucuklarıyla ün yapan ilçemizin yerel ürünlerini markalaştırma çalışmalarına başladı. İncirliova Belediyesinin yerel markasının başlattığı son çalışmayla deve sucuğumuzda markalaşacak.

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, “İlimize ait olan en önemli ürün incirdir. İlçemize de ait bir marka oluşturmak için deve sucuğuna sahip çıkıp coğrafi işaret başvurusunu yaptık. İncirliova’da deve sucuğu üretimi yapan işletmemiz mevcut olarak çalışmaktadır. Kısa süre içerisinde de Coğrafi işarete sahip olacak İncirliova deve sucuğunu halkımıza tattıracağız. Bu alanda kısa sürede önemli bir merkez haline geleceğiz.” dedi.

Türk Patent ve Marka Kurumu’na tüm başvuru evrakların kısa süre içerisinde sonuçlanması bekleniyor.