Başkan Kaya’dan MHP’li Üyelere Karşılık!

İncirliova Belediyesi’nin ilk meclis toplantısı geçen hafta yapılmıştı. İlk toplantı olmasına rağmen oldukça gergin geçen toplantıda Başkan Kaya ve Cumhur İttifakı’nın Meclis Üyeleri arasında gerginlik yaşanmıştı. 1.nci Başkan Vekilliği oylamasında..

Başkan Kaya’dan MHP’li Üyelere Karşılık!
Yayınlanma: Güncelleme: 3.501 views

İncirliova Belediyesi’nin ilk meclis toplantısı geçen hafta yapılmıştı. İlk toplantı olmasına rağmen oldukça gergin geçen toplantıda Başkan Kaya ve Cumhur İttifakı’nın Meclis Üyeleri arasında gerginlik yaşanmıştı. 1.nci Başkan Vekilliği oylamasında Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Şevki Can’la hararetli bir tartışma yaşayan Başkan Kaya’dan karşı atak gecikmedi.

Eski Başkan Gürşat Kale döneminde işe alınan bazı isimleri sözde Acarlar’a süren İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, karşılık verdiği düşüncesine girmiş görünüyor.

Bugün haber kaynağımıza Acarlar’ı 2.nci sınıf mı gördüğü için diğer partiye yakın isimleri buraya gönderiyor şeklinde halk arasında lafların dolaştığı belirtildi. Acarlar’da seçim döneminde gördüğü büyük tepkiler sebebi ile iki tarafı da cezalandırdığı düşünülen Başkan Kaya’nın konu hakkında açıklama yapması bekleniyor.

Eski Damadını da sürdü!

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, MHP döneminde işe alınıp bugün itibariyle Acarlar’a gönderilen işçiler içerisinde eski Damadı Ali Can’ı da yazdı. Yarın itibariyle eski Damadı Ali Can’da, Acarlar Hizmet Binası’nda görev yapacak.

Eski Damat Ali Can’ın ise Acarlar’a gönderilme sebebinin özellikle Başkan Kaya ve damadın amcası olan Şevki Can arasında yaşanan gerginlik olduğu düşünülüyor.

İncirliova Ülkü Ocakları Başkanı’da Acarlar’a gönderildi!

Kısa bir süre önce İncirliova Ülkü Ocakları Başkanlığı görevine getirilen ve İncirliova Belediyesi içinde Muhabese biriminde görev yapan Yusuf Akşak’ta Acarlar’a gönderilen isimler arasında. Akşam görevine geçen hafta Acarlar’da başlamıştı.

MHP Eski İlçe Başkanı’da Acarlar’a gönderildi!

MHP’li Gürşat Kale’nin Belediye Başkanlığı’nı kazandığı dönem olan 2014 yılında İncirliova MHP İlçe Başkanı olan Mustafa Taşkın’da, Acarlar’a gönderilen isimlerden biri oldu.

Gün içerisinde Belediye’deki işleri sebebi ile binaya giden Taşkın, burada karşılaştığı İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın kendisine “Kimsenin yeriyle oynamak istemiyordum ancak ilk meclis toplantısında MHP’lilerin yaptıkları sebebi ile böyle bir karar vermek zorunda kaldım. Kusura bakmayın.” dediği öğrenildi.

Acarlar’a gönderilen diğer isimler ise; Yıldırım Yıldızdoğan, Feride Kömür, Akan Karaca, Cennet Recepoğlu oldu.

İşten Çıkarmalar Olabilir!

Belediye içerisinden alınan son bilgilere göre ise kısa bir süre içinde tayinler dışında, işten çıkartmaların olabileceği öğrenildi. Tüm konular hakkında Başkan Kaya’nın açıklama yapması beklenirken, bir çok yerli vatandaşın bu yapılan hareket yüzünden rahatsız olduğu belirtildi.

ResimLink - Resim Yükle

YORUMLAR (2)

  1. Bu arkadaşların hepsi üniversite mezunu ve liyakat sahibi Demekki acarlar iyi olanı almış görünüyor. Hepside alanında aydının en iyilerinden olan Sanatçı ve eski ocak başkanı, Muhasebeci ve yeni ocak başkanı, eski damadı satın almacı, eski parti başkanı olan şantiye şefi, Kazım günaydına seçim kaybettiren kaleye seçim kazandıran gazeteci. Aralarında incirliovalı bakıma muhtaç kişilerin meleği cennet hemşirede var. sandıklının sevilen gelini feride kardeşimizde orada. Acarlara verilen değer, acarlara Çalışkan insanları göndermekle gösteriliyor bence.

  2. kominist yapi budur 15 Nisan 2019, 21:33

    2014 de kendi partisi olan CHP ni kendisi aday gösterilmedi diye bir kenera atıp Gürşat Kale yi destekleyen ve bunun karşılığında her yıl düzenlenen deve güreşi festivalinin organizasyonunu alıp kaymağını yiyen kendileri değilmiydi acaba. İsmail Kule adaylığı açıklandığında CHP olarak desteklemiyceklerini söyleyenlerde şuan ki ekibi değilmiydi ki. Belediye başkanlığını aile şirketi olarak görüp kardeşini daha ilk günlerden belediye parklarına belediye binası ve şantiyesine teftişe gönderen kimdir acaba. Etrafında Fadime hanım döneminden usulsüz yollarla paravan şirket kurup belediyenin kasasını boşaltan şahıslarla fotoğraflanıp desteğini alanda kendilerine belediyenin içinden en iyi yerlerden mevki ve koltuk sözü verende bir başkası mı dır acaba

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.