38 Yıllık Muhtar’dan Tecrübesizlik

31 Mart Yerel seçimlerinde Kurtuluş Mahallesi’nde 38 yıldır muhtarlık yapan Ünal Dirik yine aday olurken, reklam çalışmalarındaki hatası sebebi ile başı ağrıyacak gibi görünüyor. 84 yaşındaki koca çınar tecrübeli bir muhtarın böyle basit bir hatayı gözden kaçırarak yaptırdığı reklamlar, İlçe Seçim Kurulu tarafından nasıl bir yaptırım görecek merak konusu oldu. 5 Temmuz 2014 tarihli Yüksek..

38 Yıllık Muhtar’dan Tecrübesizlik
Tarih : Okunma : 770 views 2 Yorum

31 Mart Yerel seçimlerinde Kurtuluş Mahallesi’nde 38 yıldır muhtarlık yapan Ünal Dirik yine aday olurken, reklam çalışmalarındaki hatası sebebi ile başı ağrıyacak gibi görünüyor. 84 yaşındaki koca çınar tecrübeli bir muhtarın böyle basit bir hatayı gözden kaçırarak yaptırdığı reklamlar, İlçe Seçim Kurulu tarafından nasıl bir yaptırım görecek merak konusu oldu.

5 Temmuz 2014 tarihli Yüksek Seçim Kurulu’nun 3124 nolu Karar metnine göre, 298 sayılı Kanun’un “Propaganda yayınlarına ilişkin yasaklar” başlıklı 58. maddesinin birinci fıkrasında; “Propaganda için kullanılan el ilanları ve diğer her türlü matbuat üzerinde Türk Bayrağı ve dini ibareler bulundurulması yasaktır.”

İlçe Seçim Kurulu’nun Kurtuluş Mahalle Muhtarı Ünal Dirik’İn yeni dönem seçim kampanyası için kullanacağı el ilanlarına ve şahsına ne gibi bir yaptırım yapacağı merak ediliyor.

Yorumlar 2

 1. Ayşin ışin diyorki:

  Tamam çok güzel bir haber buldunuz tebrik ederim. Ya sizden başkası bunu fark etmedi mi. Haber Yapalım olsun bitsin Ünal amca ceza alırsa bir zat hediye size kendi elimle vercem. İspiyoncularıda unutmam. 👏👏👏👏👏👏

  • admin diyorki:

   Gördüğümüzü haber yaptık efendim. Hataları belirtmek ve bildirmekte görevimiz.
   Ceza almalarından ziyade hatalarını düzeltmeleri için çaba harcamanız daha sağlıklı olur. Hediye konusunda da İletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.