Yener; Genel Başkan: “Köpeğim Hiç Susmadı.” dedi

DSP İncirliova Belediye Başkan Adayı Ayhan Yener, Meclis Üyesi Adayları, DSP il ve ilçe yöneticileriyle birlikte Gerenkova ve Osmanbükü’nü ziyaret etti. Bu iki mahallede projelerini ve yapmak istediklerini anlatan Yener,..

Yener; Genel Başkan: “Köpeğim Hiç Susmadı.” dedi
Yayınlanma: Güncelleme: 713 views

DSP İncirliova Belediye Başkan Adayı Ayhan Yener, Meclis Üyesi Adayları, DSP il ve ilçe yöneticileriyle birlikte Gerenkova ve Osmanbükü’nü ziyaret etti. Bu iki mahallede projelerini ve yapmak istediklerini anlatan Yener, yer yer diğer adaylara yüklendi. İki mahallede de ilgi gören bir toplantı yapan Yener, durumdan oldukça memnundu.

Osmanbükü’nde konuşma yapan Yener, “İlk seçim çalışması ziyaretimize buradan başlamıştık. Sizlerin huzuna tekrar geldik.

İyi Parti işin başından bu yana iyi bir yürüyüş sergileyemedi. 7 günde 7 aday değiştirdi biliyorsunuz. Bu hem kendi seçmenini, hemde düşünen vatandaşı rahatsız etti. Biz Ocak ayından bu yana mevcut siyasi arenada bir boşluk gördük. Vatandaşın ittifak ortamında kendisini temsil etmede sıkıntı yaşadığını gördük. Yukarıdaki ittifak halk arasında malesef tutmadı. Bizde burada mecburiyetlerin içerisinde bir seçenek olmak adına aday olduk.

Biz bir bölen değiliz!

Aytekin Kaya’nın bize verdiği kardeşiyle birlikte yürümeye başladık biliyorsunuz. 1. sıra kontenjan adayıydı. Biz Ankara’ya aday tanıtım toplantısına gideceğimiz gün, İyi Parti’nin adayı Aytekin arkadaşımız oldu. Bu pozisyonda bizim üç aylık emeğimizi bırakıpta, geri çekilmemizi beklediler. İncirliova’da beraber yürüyeceğimiz arkadaşları yüzüstü bırakamam. CHP’nin Acarlar’daki oyları bize bağlandı, İncirliova’da da ondan fazla oy bağlandı. Diğer siyasi partilerden de bu desteği gördük. Bunun yanında ittifaktan memnun olmayan diğer partili arkadaşlarım bizlere ümit bağladılar. Bütün bunlar ortadayken, ittifakın adayı parti böyle istiyor diye seçime girdiğinde, kusura bakmayın biz bir bölen olmuyoruz. Üç aylık mücadelemizin devamını yapıyoruz.

Kaya’nın otokontrolü yok! Öfkesi baskın geliyor.

İyi Parti’ye başından bu yana hazırlanmış 4 CHP adayından birini al onlarla yürü diye öneriler gitti ama onlar kabul etmediler. Kendi adaylarını çıkartacaklarını söylediler. Onların hakkıdır tabiki bu. İyi Parti kurulurken, bir çok arkadaşımız bu partide bunu haketmiştir. Kurucu üyeleri vardı, bu zahmetlerin karşılığını almak istemiş olabilirler. Süreci bizim yüzümüzden kötü yönetmediler ki. En başta yapacaklarını en sonda yaptılar. Bu arkadaşımızda adaylığa balıklama atladı. Bu arkadaşımız Yahya Orbay’ın aday olduğu ve kazandığı son seçimde AK Parti’ye giderek, hem CHP’ye, hemde adayına darbe vurmak istemiştir. Bunun sebebi de otokontrolü yok. Öfkesi baskın geliyor, bir siyasetçinin en önemli özelliği en son söyleyeceğini, en önce söylememek olmalıdır. Yahya Orbay seçimi kazandığında, Encümen üyesi olarak Yahya Orbay’ın elini güçlendirdi.

Son iki seçim Gürşat Kale’ye çalıştı.

Diğer seçimde ise Fadime Orbay aday oldu. Fakat Gürşat Kale’ye çalıştı, o seçimde Gürşat Kale seçimi kazanamadı. Fadime Orbay’ın ikinci adaylığında ise tamamen Gürşat Kale’ye çalıştılar, dört yılda Gürşat Kale ile iyi ilişkiler içinde oldu. Son bir yılında CHP ilçe başkanı olunca mesafe koydu. Bunu neden anlattım; Bu süreç içinde CHP adayına parti kararıdır diye saygı duymadığı için, onun adaylığında da CHP’li arkadaşlarımın ona saygı duymamaları gayet doğal bir durumdur.

Genel Başkan: Köpeğim hiç susmadı!

Benim DSP ile görüştüğüm dönemlerde de Aytekin Kaya, Genel Merkez’den nabız yokladı. Genel Başkan süre tanıdı kendisine, o süreyi uzattıkça uzattı. Genel Başkan’da yeter dedi ve bizi aday yaptılar. Genel Başkan Acarlar’a geldiğinde, “Köpeğim hiç susmadı!” dedi. Bende köpeğin ne olduğunu bilmiyorum, telefonmuş. Kendisi ve taraftarları, Ayhan Yener kabul görmez. Ayhan Yener bu işi başaramaz o halde Aytekin Kaya’ya verelim bu işi demişler. Genel Başkan’da karar verilmiştir, geri dönülmez demiştir.

Fadime Orbay, 6 milyon lira borçla teslim ettim diyor, mevcut arkadaşım ise 16 milyonla aldım diyor. Bir televizyon programında ise şu andaki borcu soruyorlar. 30 milyonu geçti dedi. Piyasada söylenen ise 40 milyonun üzerinde. Bir ihale yapılıyor, el yakan bir ihale gibi. Kimse bu konuda konuşmak istemiyor. Belediye Başkanı Gürşat arkadaşımda diyor ki, Ayhan Yener dersine iyi çalışsın diyor. Neresine çalışmalıyım bilemiyorum.

İncirliova sınırları içerisinde jeotermal enerjinin sondajını yapmak için ihale açılmış. Bu belediyenin görevi midir? Hayır. Bu evraklar gizli değil. Kamu İhale Kurumu’ndan alabiliyorsunuz. Sızdırılmış bir belge değil. Bu ihale İncirliova Belediyesi’ne ait herhangi bir taşınmazın üzerinde yapıyorsa belediye bunu çıkartıp gerek ısıtmada, gerek sera kullanacağım diyebilir. Fakat bunu İncirliova sınırları içerisinde bütün olarak yapılıyorsa jeotermal firmaları yapması gerekiyor. Ankara’da bir şirket, bu şirketinde farklı ayakları olduğu söylendi. Kısacası 13.5 milyon lira ödenmiş. Normalde herhangi bir ihale 500 bin liraya yapılır, 600 bin liraya yapılır. Bu paralar nereye ödendi. Herhangi bir yapı gördünüz mü? Çok katlı bir otopark mı yapıldı? Kaymakamlık karşısındaki park bozuldu, altına otopark yapıldı. Ben başkanımızın burada ihaleye fesat karıştırdığı anlamında bir şey söylemiyorum. Bu yapıda bir insan olmadığınıda düşünüyorum. Ancak etrafını iyi seçememiş diyorum.

İncirliova Belediyesi’nde Meclis Üyeleri veya Belediye Başkan Yardımcıları nerede. Birisi ile arasını açtı, birisi üniversitede genel sekreter oldu.

İncirliova’yı tabiri caizse Baytaşova yapmış!

Kaymakamlığın karşısında oturuyoruz. Cumhuriyet Parkı değil mi orası? Baytaş işletiyor. Hamamın üstünü Baytaş işletiyor. Park İncirliova’da Baytaş’ın bir kafeteryası veya düğün salonu var mı araştırmadık. Fakat İncirliova’yı tabiri caizse Baytaşova yapmış. Bravo yani.

Osmanbükü bizim memleketimiz, hep içinizdeyim. Kendinize oy vereceksiniz, size hizmette kusur etmeyeceğimizi ve her daim yanınızda olacağımı bilmenizi isterim.” dedi.

ResimLink - Resim Yükle

YORUMLAR (3)

  1. Babaşakir 27 Mart 2019, 11:45

    Ama gursat beye yapılan eleştiriyi yerinde buldum bahsettiğiniz bu durumdan çoğu insan rahatsız

  2. Babaşakir 27 Mart 2019, 11:44

    Nedense ıyi parti adayına yapılan eleştirilerin hepsi aynı ortak ağızdan çıkmış gibi kelimeler cümlenin gidişatı hep aynı ayhan bey siz de buna alet mi oluyorsunuz anlamadim

  3. helal ayhan abime, ne güzel demiş baytoşova diye. bide bu adamlar 2009da gürşatın karşısında duruyolardı kıymete bindiler

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.